15% van onze pmd is fout
Té veel speelgoed, elektro en batterijen komen terecht in blauwe zakken.
Sinds een tijdje is een speelgoedkip het hoofdpersonage in de campagne van Fost Plus. En euhm… je bent vóór de spots met de kip of tegen, there is no in between. In welk kamp je ook zit, de spot trekt duidelijk de aandacht. En maar goed ook, want té veel speelgoed, elektro en batterijen komen terecht in blauwe zakken. En dat moet zoveel mogelijk vermeden worden.
Geen verpakking? Geen pmd!
We zijn iets té enthousiast geweest met het sorteren, waardoor steeds meer spullen in de PMD-zak belanden die daar niet thuishoren. Van schoenen en speelgoed tot textiel en zelfs opblaasbare zwembadjes – maar ook elektronische apparaten en batterijen. En dat brengt serieuze problemen met zich mee. De sorteermachines zijn namelijk specifiek ontworpen voor verpakkingen. Ongewenste voorwerpen kunnen de installaties blokkeren, terwijl lithiumbatterijen in elektronica brandgevaar en explosies kunnen veroorzaken, wat onveilige situaties creëert voor onze medewerkers.
Reden genoeg om extra aandacht te vragen voor correct sorteren: de blauwe zak is bedoeld voor verpakkingen en niet voor andere spullen. De huidige cijfers van de pmd in Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht zijn niet goed. Van alles wat er in onze pmd-zakken zit, is ongeveer 15% fout. Daarmee zitten we boven het maximum van 12% dat Fost Plus vooropstelt.
Tijd voor actie!
In de paasvakantie legt Ibogem de pmd-sorteerregels graag uit tijdens de wekelijkse markt in jouw buurt. Kom langs, ontdek hoe pmd wordt gerecycleerd en waarom sorteren zo belangrijk is.
Waar en wanneer?
- Dinsdag 15 april in Beveren, Grote Markt
- Woensdag 16 april in Kruibeke, OLV-plein
- Vrijdag 18 april in Zwijndrecht, Fortlaan 10
Heb jij nog een sorteervraag?
- Check de sorteerregels via onze website, betersorteren.be of via de recycle! app.
- Mail ons via communicatie@ibogem.be
- Volg ons op facebook en instagram.